Sukcesy jastrzębskich lekkoatletów. Zawodnicy TL Athletics tylko podczas jednych zawodów pobili 22 rekordy życiowe! Kilku stanęło na podium

Piotr Chrobok
Zawody w Brzeszczach TL Athletics Jastrzębie może zaliczyć do udanych.
Zawody w Brzeszczach TL Athletics Jastrzębie może zaliczyć do udanych. UM Jastrzębie
Cztery miejsca na podium podczas ostatnich zawodów, które odbyły się w Brzeszczach, wywalczyli zawodnicy TL Athletics Jastrzębie. Na "pudle" uplasowali się: dwukrotnie Alicja Kabata oraz Martyna Metlak i Dawid Wiśniewski. Reprezentanci jastrzębskiego klubu pobili także w trakcie tej rywalizacji 22 rekordy życiowe.

Sukcesy jastrzębskich lekkoatletów. Zawody w Brzeszczach były dla nich bardzo udane

Powiedzieć, że występ jastrzębskich lekkoatletów, reprezentujących barwy TL Athletics Jastrzębie podczas ostatnich zawodów w Brzeszczach był udany, to nic nie powiedzieć. Kilkoro z nich wyjazd do woj. małopolskiego zakończyło na podium.

Kilkunastu kolejnych natomiast - kto wie, czy nie osiągnęło jeszcze większego sukcesu - pokonując siebie samych i ustanawiając swoje nowe rekordy życiowe.

Trójka lekkoatletów zameldowała się na podium

Na podium lekkoatletycznego mitingu w Brzeszczach zameldowali się: Alicja Kabata, Martyna Metlak i Dawid Wiśniewski. Pierwszej z lekkoatletek na "pudło" było dane wchodzić aż dwa razy. Najpierw z wynikiem 9,96 metra zajęła drugie miejsce w wieloskoku, a następnie w zawodach skoku wzwyż z wynikiem 1,35 metra uplasowała się na trzeciej lokacie.

Drugie miejsce zajęła też Martyna Metlak, która rywalizowała w biegu na 60 metrów. Sprinterka "wykręciła" czas, 8:01, czym pobiła swój rekord życiowy. Ta sztuka udała się też Dawidowi Wiśniewskiemu, który osiągnął swój najlepszy dotychczas wynik w zawodach na hali w trójskoku, skacząc na odległość 12,66 metra, co także pozwoliło mu na zajęcie drugiego miejsca.

Czternastu zawodników osiągnęło najlepszy wynik w historii swoich występów

Rywalizacja jastrzębskich lekkoatletów w Brzeszczach przyniosła też pobicie aż 22 rekordów życiowych podopiecznych klubu! Ta sztuka udała się w sumie czternastu zawodnikom.

Oprócz wspomnianych Martyny Metlak i Dawida Wiśniewskiemu, swoje najlepsze rezultaty wyśrubowali również: Maja Musiał, Konrad Łysek, Tymoteusz Wojaczek, Kajetan Bryła, Szymon Brózda, Karol Hetmaniok, Zofia Piotrowska, Julia Gibas, Michalina oraz Blanka Zawierucha i Małgorzata Wątroba. Pobite rekordy to wyniki w sprincie na 60 metrów oraz w skoku w dal.

Indywidualny sukces, ale... drużynowo

Zawody w Brzeszczach podzielone były na dwa dni rywalizacji. Pierwszego dnia zmagano się indywidualnie. Drugiego z kolei rozegrano "mecz" pomiędzy województwem śląskim a Morawami. Śląsk reprezentowała w tych zawodach Martyna Metlak.

Zawodniczka z Jastrzębia zajęła piąte miejsce w rywalizacji na dystansie 50 metrów, zdobywając tym samym 4 punkty i dokładając cegiełkę do wygranej w tych zawodach reprezentacji woj. śląskiego.