Rodzinny Piknik Mundurowy w Jastrzębiu-Zdroju
Wielu mieszkańców Jastrzębia-Zdroju postanowiło spędzić niedzielne popołudnie na Jarze Południowym, gdzie odbywał się Rodzinny Piknik Mundurowy. Zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych była to świetna okazja, by z bliska zobaczyć jakim sprzętem dysponują poszczególne służby mundurowe. Można było wejść do samochodów, dotknąć używanego przez mundurowych sprzętu czy uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Mundurowi chętnie dzielili się informacjami o swojej pracy, bo Rodzinny Piknik Mundurowy był również okazją, by zapoznać się z zasadami rekrutacji.

Jednak najważniejszym przesłaniem pikniku było pokazanie siły polskich mundurowych, którzy każdego dnia chronią Polki i Polaków, by czuli się bezpiecznie. Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Policja, Służba Więzienna czy Lasy Państwowe. To tylko niektóre z formacji, które wykonują szereg działań, mających na celu zapewnianie bezpieczeństwa w kraju. Piknik stał się świetną okazją, by im za to podziękować.
- Dzięki tym, którzy noszą mundur z barwami Rzeczypospolitej, Polska jest bezpieczna. Kiedy zapytamy, czy uważasz, że Polska jest bezpieczna - 90 proc. osób odpowiada, że tak. A gdy to pytanie jest uszczegółowione i dotyczy bezpieczeństwa w okolicy, już 96 proc. odpowiada twierdząco. Murem za polskim mundurem - mówił wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Na scenie Arka Noego
Wiele emocji pojawiło się w momencie, gdy mundurowi Służby Więziennej rozpoczęli swoje pokazy. Trzy realistyczne scenki, podobały się w szczególności najmłodszym. I właśnie z myślą o nich, na scenie pojawiła się Arka Noego. Dziecięcy zespół muzyczny zagrał swoje największe przeboje, porywając jastrzębian do wspólnej zabawy.
W Jastrzębiu-Zdroju odbył się Rodzinny Piknik Mundurowy. Był...
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?