Z soboty inauguracyjny mecz sezonu 2012 2013 UKH Białe Jastrzębie. Wygraliśmy 10:0

GRZES
W sobotę odbył się inauguracyjny mecz sezonu 2012/2013 UKH Białych Jastrzębie w ramach rozgrywek Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Jastrzębianki zmierzyły się u siebie na lodowisku z hokeistkami Cracovii Kraków. Wynik spotkania już w 7. minucie otworzyła Marta Bigos, która po podaniu od Anny Kierc szybko umieściła krążek między krakowskimi słupkami.

W 22 i 25. minucie ta sama zawodniczka sprawiła, że na koncie Białych Jastrzębi pojawiły się już trzy gole. Drugi z nich padł, gdy krakowianki grały w osłabieniu.
W 18. minucie sędzia nałożył na Paulinę Kękuś karę meczu za niesportowe zachowanie: krakowianka wrzuciła na bandę jedną z jastrzębskich zawodniczek, Aleksandrę Pocheć. Białe Jastrzębie sprawnie wykorzystały pięć minut, jakie krakowska hokeistka musiała spędzić w boksie. Marta Bigos przy asyście Magdy Jabłońskiej zdobyła drugą bramkę, a dwie minuty później przeprowadziła solową akcję, dzięki której UKH wygrywało już 3:0. Jeszcze w drugiej tercji na jastrzębską listę strzelców wpisały się Sandra Czubat i Katarzyna Tyc.
Trzecią tercję otworzył efektowny gol zza bramki, jakim uraczyła publiczność Ola Pocheć. Siedem minut później kolejną bramkę w meczu strzeliła Marta Bigos. Był to już jej czwarty punkt w meczu. Po wznowieniu padł kolejny gol dla UKH Białych Jastrzębie.
Po raz kolejny strzelała Pocheć. Na przestrzeni ostatniej minuty meczu Magda Szynal dwukrotnie wystrzeliła krążek między krakowskie słupki i ustaliła wynik. Gościom nie udało się zdobyć ani jednej bramki. Spektakularne zwycięstwo UKH Białych Jastrzębi wyniosło aż 10:0.
Kolejny mecz w ramach PLHK odbędzie się już jutro. Wtedy jastrzębskie hokeistki zmierzą się z drużyną Jaskółki Toruń.