Zawodniczy Nautilusa w III rundzie Pucharu Świata [FOTO]

Bartosz Wojsa
KS Nautilus w Jastrzębiu: zawodniczki klubu w Pucharze Świata
KS Nautilus w Jastrzębiu: zawodniczki klubu w Pucharze Świata KS Nautilus Jastrzębie
KS Nautilus w Jastrzębiu: zawodniczki klubu w Pucharze Świata. Zuzanna Rzepka i Klaudia Gorys wzięły udział w III rundzie Pucharu Świata, która odbyła się we włoskim Lignano Sabbiadoro.

W miniony weekend zawodniczki klubu sportowego Nautilus z Jastrzębia-Zdroju wzięły udział w kolejnej, III rundzie Pucharu Świata, która odbyła się we włoskim Lignano Sabbiadoro.

Zuzanna Rzepka popłynęła na dystansie 100 metrów pod wodą, z czasem 0:40,76 - tym samym wywalczyła złoty medal, wyprzedzając m.in. rówieśniczki z Czech, Francji czy Niemiec.

- W kolejnym starcie 50 m pod wodą z czasem 0:17,58 stanęła na drugim stopniu podium, ustanawiając zarazem Rekord Polski. Z kolei na dystansie 100 m po powierzchni z czasem 0:42.60 wywalczyła brązowy medal, również ustanawiając nowy Rekord Polski juniorów - wylicza Katarzyna Granat, sekretarz KS Nautilus.

Jej klubowa koleżanka, Klaudia Gorys, zdobyła natomiast trzecią pozycję na podium, płynąc na dystansie na 100 m Bi –Fins z czasem 0:51,91. Warto też wspomnieć, że w wyścigu na 50 m Bi- Fins uplasowała się na 5. miejscu z czasem 0:23.97.