Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Żelazny Szlak Rowerowy Cudem Polski. Nadano mu taki tytuł w głosowaniu National Geographic Traveller. Wybrali go internauci

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Żelazny Szlak Rowerowy do tytułu Cudu Polski nominowała redakcja, ale tytuł nadali mu swoimi głosami, internauci.
Żelazny Szlak Rowerowy do tytułu Cudu Polski nominowała redakcja, ale tytuł nadali mu swoimi głosami, internauci. arc. Dziennik Zachodni, arc. UM Jastrzębie
National Geographic Traveler rozstrzygnął konkurs na Cuda Polski 2023. Podróżnicze czasopismo w głosowaniu internautów, w każdym z województw wyłoniło jeden z cudów. W woj. śląskim o to miano rywalizowały Żelazny Szlak Rowerowy, Muzeum Zamkowe w Pszczynie i Trójwieś Beskidzka. Głosowanie wygrała przebiegająca m.in. przez Jastrzębie-Zdrój trasa rowerowa.

Żelazny Szlak Rowerowy został wybrany Cudem Polski w plebiscycie National Geographic

Powiedzieć, że Żelazny Szlak Rowerowy cieszy się ogromną popularnością, to nie powiedzieć nic. Trasa rowerowa jest wręcz oblegana. Każdego dnia korzysta z niej wielu cyklistów, którzy bardzo ją komplementują. Rowerzyści o Żelaznym Szlaku Rowerowym mogą nawet powiedzieć, że jest cudem. I nie będzie to nadużycie.

Trasa takie miano ma bowiem oficjalnie. Nadało jej go podróżnicze czasopismo, National Geographic Traveler, które zorganizowało konkurs Cuda Polski 2023. Żelazny Szlak Rowerowy był jednym z trzech miejsc w woj. śląskim, które nominowano w plebiscycie.

Oprócz niego, redakcja magazynu National Geographic Traveler oraz współorganizującego z nią konkurs, serwisu National-Geographic.pl, do tytułu Cudu Polski nominowała pszczyńskie Muzeum Zamkowe, a także trzy beskidzkie miejscowości: Istebnę, Koniaków i Jaworzynkę, które wspólnie tworzą Trójwieś Beskidzką.

Później plebiscyt rozstrzygały już głosy oddawane przez internautów za pośrednictwem strony internetowej National Geographic. Zasady konkursu były proste, każdego dnia, głosujący mogli zagłosować na jedno z nominowanych miejsc. Ostatecznie najwięcej głosów przypadło Żelaznemu Szlakowi Rowerowemu, który niemal od samego początku przewodził stawce.

Cuda Polski wyłoniono w każdym województwie. Jakie miejsca otrzymały taki tytuł?

Jak wyliczyli organizatorzy konkursu, w ramach plebiscytu internauci oddali ponad 123 tys. głosów. Cuda Polski wyłoniono w każdym województwie. Oprócz Żelaznego Szlaku Rowerowego, tytuł cudu otrzymała Twierdza Nysa w woj. opolskim, Geopark Świętokrzyski w woj. świętokrzyskim, Pustynia Błędowska w woj. małopolskim czy ciechanowski Park Nauki Torus w woj. mazowieckim.

- Jestem przekonany, że ogromna popularność plebiscytu przygotowanego przez redakcję magazynu National Geographic Traveler i serwisu National-Geographic.pl we współpracy z 16 regionami Polski sprawi, że nowe Cuda Polski znajdą się na tegorocznej mapie wakacyjnych planów Polek i Polaków - komentuje przeprowadzony plebiscyt Łukasz Załuski, redaktor naczelny National Geographic i National Geographic Traveler.

Żelazny Szlak Rowerowy do tytułu Cudu Polski nominowała redakcja, ale tytuł nadali mu swoimi głosami, internauci.

Żelazny Szlak Rowerowy Cudem Polski. Nadano mu taki tytuł w ...

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl Nasze Miasto