Zespół Szkół nr 2: Sukcesy ekonomistek

Bartosz Wojsa
Martyna Pilarska zyskała tytuł "Młodzieżowego Lidera Biznesu 2014"
Zespół Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju może pochwalić się sukcesami swoich uczennic, które kształcą się w zawodzie technik ekonomista. Martyna Pilarska zyskała tytuł „Młodzieżowego Lidera Biznesu 2014”!

Dziewczyny z ZS2 mają się czym pochwalić. Martyna Pilarska, kształcąca się w zawodzie technik ekonomista, zajęła I miejsce
w konkursie i tym samym uzyskała tytuł „Młodzieżowego Lidera Biznesu 2014”. Drugie miejsce zdobyła Magdalena Chodura, a miejsce trzecie Nikoletta Kulik. Zadaniem uczestników było opracowanie kampanii marketingowej dla obiektu o funkcji sportowej i/lub kulturowej i/lub oświatowej, promującą region. Zwyciężczyni zdobyła nagrody rzeczowe, bezpłatny semestr na wybranym kierunku studiów w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach oraz nagrodę specjalną od prof. Jerzego Buzka - zaproszenie do Brukseli w celu zwiedzenia Parlamentu Europejskiego.

To nie pierwszy ekonomiczny sukces uczennic Zespołu Szkół nr 2. Na swoim koncie mają również 9. miejsce na całą Polskę
w Czwartym Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach, które uzyskała Adrianna Jackowiak. Szkołę i jednocześnie województwo śląskie reprezentowały aż cztery uczennice tej samej placówki: Samanta Lerch, Adriana Jackowiak, Martyna Pilarska oraz Aleksandra Wita.

Wojewódzki Turniej Debat Oksfordzkich, turniej będący kontynuacją konferencji regionalnych pt. „Edukacja-inwestycją w społecznie odpowiedzialny biznes”, to następny sukces dziewczyn. Uczennice ZS2 toczyły debaty w trzech etapach. W debacie finałowej na temat "Węgiel kamienny - więcej korzyści niż problemów dla Polski” zajęły drugie miejsce. W konkursie uczestniczyło 13 szkół z województwa śląskiego.

Kolejny konkurs, tym razem na realizację filmu z zakresu przedsiębiorczości - za film „Ścieżka kariery zawodowej” uczennice otrzymały I miejsce w województwie śląskim i znalazły się w gronie ośmiu zespołów wyróżnionych w Polsce. Na I miejscu podium uplasowały się Martyna Pilarska, Katarzyna Fusik i Adriana Jackowiak.

Adriana Jackowiak, Samanta Lerch, Martyna Pilarska oraz Aleksandra Wita - te cztery uczennice zostały również finalistkami Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiebiorstwo PRODUKCIK 2014. To ogromne wyróżnienie dla uczennic ZS2, które prowadziły szkolny biznes, prowadząc firmę pod nazwą "BIJOUX".