Zwycięstwo w Rzeszowie! Jastrzębski Węgiel z brązowym medalem [FOTO, WIDEO]

Bartosz Wojsa
Jastrzębski Węgiel zdobywa brązowy medal Mistrzostw Polski
Jastrzębski Węgiel zdobywa brązowy medal Mistrzostw Polski Nadesłane / Czytelnicy
Jastrzębski Węgiel zdobywa brązowy medal Mistrzostw Polski. Drużyna Pomarańczowych wygrała mecz z Asseco Resovią Rzeszów z wynikiem 3:2 w setach i tym samym wywalczyła medal w tym sezonie PlusLigi. Zobaczcie zdjęcia!

Dzisiaj o godz. 17.30 w hali sportowej Podpromie w Rzeszowie rozpoczął się niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy drużyną Jastrzębski Węgiel a Asseco Resovia Rzeszów. Stawką tego spotkania był brązowy medal mistrzostw Polski. Wystarczyło, by drużyna Pomarańczowych zdobyła dwa sety, by wyjść z hali zwycięsko.

Walka od początku była zacięta. Dwa pierwsze sety należały do Resovii (26:24, 25:17), ale ostatecznie Jastrzębski Węgiel zwyciężył dwa kolejne (25:21, 28:26). Piąty set był tylko formalnością, lecz on też należał do Pomarańczowych - tym samym nasi wygrali w setach 3:2 i zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski! MVP meczu został Salvador Hidalgo Oliva. Przypomnijmy, że to ostatnie spotkanie w tym sezonie PlusLigi.

Na trybunach hali Podpromie nie zabrakło kibiców z Jastrzębia-Zdroju, którzy podzielili się z nami kilkoma zdjęciami z meczu. Zobaczycie je w galerii!

Tymczasem Jastrzębski Węgiel już teraz zaprasza kibiców na spotkanie z zespołem, które odbędzie się jutro, w poniedziałek, o godz. 18. w hali widowiskowo-sportowej przy al. Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju.

- Będzie to okazja do tego, by po raz ostatni zobaczyć nasz zespół, który był rewelacją tegorocznych rozgrywek w PlusLidze i dostarczył nam wszystkim wspaniałych emocji. Jeśli więc macie ochotę zdobyć autografy naszych siatkarzy i trenerów, zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia i zwyczajnie pożegnać się po tym pełnym pozytywnych wrażeń sezonie, to serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny - zapowiadają na stronie drużyny.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny