I liga koszykarek. Pewna wygrana Contimaxu MOSiR-u Bochnia

Bartosz Karcz
Zespół Contimaxu MOSiR Bochnia nie miał większych problemów pokonaniem RMKS Xbest-u Rybnik. Bochnianki były zdecydowanie lepsze i wygrały wysoko.

W pierwszej kwarcie tylko do jej połowy trwała wyrównana walka. Później inicjatywę przejęły bochnianki i wygrały tę partię aż piętnastoma punktami. W drugiej części zespół z Rybinika zdołał nieco zniwelować straty i na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu Contimaxu 46:38.

Jak się okazało, ta druga kwarta była najsłabszą w wykonaniu zespołu z Bochni. Po zmianie stron szybko zaczęły powiększać przewagę i przed decydującą partią wynosiła ona już szesnaście punktów (70:54). Jasnym zatem było, że Contimax MOSiR pewnie wygra całe spotkanie.

Contimax MOSiR Bochnia - RMKS Xbest Rybnik 89:70 (31:16, 15:22, 24:16, 19:16)
Contimax MOSiR: Krawiec 21, Kocaj 14, Bukowczan 12, Zuchora 10, Rak 8 oraz Więcej 9, Duchnowska 7, Zając 7, Lipińska 1, Gołas 0.
RMKS Xbest: K. Keller 26, Jurczyńska 15, Węglarz 11, Bednarek 6, Piwkowska 2, oraz Rogalska 8, Hopkalo 2, Pendziałek 0, Rudzińska 0, O. Keller 0.
Sędziowali: Łukasz Oleksy oraz Bartłomiej Nycz.