Czwarta porażka siatkarzy JW, ale będzie lepiej

Katarzyna Spyrka
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla odnieśli czwartą porażkę z rzędu. W spotkaniu wyjazdowym z Asseco Ressovią, jastrzębianie nie zdołali urwać rywalom ani jednego seta. Po nienajlepszej grze, przegrali 3:0 (25:21, 25:19, 25:22). MVP spotkania został atakujący z Rzeszowa - Adrian Gontariu.

Było to ostatnie spotkanie rundy zasadniczej PlusLigi, po którym jastrzębianie zajmują piąte miejsce w tabeli i w fazie play-off będą się musieli zmierzyć z wyprzedzającą ich o oczko w tabeli -Delectą Bydgoszcz. Jak obiecał po przegranym meczu z Zaksą, trener Jastrzębskiego, Lorenzo Bernardi, do tego czasu "pomarańczowi" poprawią swoją grę. Tym bardziej, że coraz lepiej na parkiecie czują się zawodnicy, którzy wrócili po długiej przerwie w grze. Mowa tu o Zbyszku Bartmanie i Michale Łasko, którzy w meczu z Resovią zaprezentowali się już znacznie lepiej niż w spotkaniu z Zaksą. Kibicom pozostaje zatem wierzyć, że w grze Jastrzębskiego Węgla w play-offach wyzwoli się nowa energia.

Resovia - Jastrzębski 3:0

Resovia Rzeszów Grzyb (8), Ticháček (3), Achrem (12), Gontariu (16), Mika (8), Kosok (4), Ignaczak (libero) oraz Perłowski (1), Lotman (4) i Grozer
Jastrzębski Węgiel Łasko (10), Vinhedo (1), Bartman (8), Kubiak (11), Holmes (4), Bontje (5), Rusek (libero) oraz Nemer, Gawryszewski, Bozko (1) i Malinowski