Drugi mecz, drugi punkt

Arek
GKS 1962 Jastrzębie zremisował w wyjazdowym spotkaniu z Góralem Żywiec 1:1.

Po sromotnej porażce w ostatniej kolejce z Nadwiślanem Góra (0:6) jastrzębianie otrząsnęli się i nie dali wypunktować rywalom. Podopieczni Andrzeja Myśliwca po meczu walki i zaangażowania wywalczyli na żywiecczyźnie jeden punkt. Spotkanie od początku było wyrównane i w chwili gwizdka na przerwę obie drużyny schodziły do szatni z zerowym dorobkiem bramkowym. Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze Górala, którzy w 58 min. za sprawą Grzegorza Szemońskiego objęli prowadzenie. Chwilę później gospodarze mieli szansę podwyższyć wynik, jednak rzut karny wybronił Szymon Prostacki. Niewykorzystana "jedenastka" zemściła się kwadrans przed zakończeniem meczu. W 76 min. Błażej Pawliczek znalazł receptę na bramkarza rywali i zapewnił GieKSie remis.

Po trzech kolejkach podopieczni Andrzeja Myśliwca z dwom punktami zajmują 13 miejsce w tabeli IV ligi. Kolejnym rywalem jastrzębian będzie Unia Racibórz. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o 17 na stadionie miejskim w Jastrzębiu.