Jastrzębscy hokeiści wygrali trzeci sparing

Katarzyna Grzesiak
Wczoraj odbył się ostatni mecz sparingowy JKH GKS Jastrzębie przed rozpoczęciem sezonu 2012/2013. Jastrzębianie zmierzyli się na swoim lodowisku z drużyną Aksam Unia Oświęcim.

Pierwszą bramkę zdobyli zawodnicy Jastrzębia. Już w ósmej minucie Richard Bordowski wpakował krążek między słupki oświęcimskiej bramki. Unici nie pozostawali jednak dłużni. Kilkanaście minut później Mariusz Jakubik zdobył pierwszego gola dla swojej drużyny. Pod koniec trzeciej tercji JKH, dzięki podbramkowej interwencji Richarda Krala, wyszedł na prowadzenie i pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 2:1 dla JHK GKS-u Jastrzębie.
W drugiej tercji gracze z Oświęcimia wyrównali wynik, jednak był to z ich strony ostatni gol, jaki padł w tym spotkaniu. Na listę strzelców wpisał się wtedy Jarosław Rzeszutko. Jeszcze przed zakończeniem tercji punkt dla jastrzębian zdobył Richard Kral.
Trzecia tercja rozstrzygnęła wynik spotkania. Ze strony jastrzębia padły trzy gole, które strzelili kolejno Adrian Labryga, Maciej Rompkowski i Maciej Urbanowicz. Aksam Unia Oświęcim podzieliła los Zagłębia i Katowic, zakańczając spotkanie z jastrzębską drużyną wynikiem 6:2.
Pierwszy mecz nadchodzącego wielkimi krokami sezonu odbędzie się już 7 września. W swoim pierwszym ekstraligowym spotkaniu JKH GKS Jastrzębie zmierzy się z GKS-em Tychy. Mecz będzie miał miejsce na Jastorze o godzinie 19:00. Za bilety ulgowe zapłacimy 7 zł a za bilet normalny - 12 zł.