Liga Mistrzów siatkarzy: Jastrzębski Węgiel z brązowym medalem!

Leszek Jaźwiecki, zdjęcia: Jastrzębski Węgiel
W meczu o trzecie miejsce w finałowym turnieju Ligi Mistrzów w tureckiej Ankarze Jastrzębski Węgiel pokonał Zenit Kazań 3:1, zajmując trzecie miejsce. To historczyny wynik siatkarzy z Jastrzębia. Trzy lata temu w Final Four w Bolazno zajęli czwarte, ostatnie miejsce.

Po porażkach w meczach półfinałowych ­- Zenit z Biełogorie Biełogrod, a Jastrzębski Węgiel z Halkbankiem Ankara - w obu zespołach panowały minorowe nastroje. Nikt nie ukrywał, że apetyty były większe. - Przyjechaliśmy po zywcięstwo, skoro się nie udało awansować do finału, powalczymy o brąz - zapowiadał Krzysztof Gierczyński, przyjmujący zespołu z Jastrzębia.

Podopieczno Lorenzo Bernardiego dobrze weszli w spotkanie, którego stawką był brązowy medal. W pierwszym secie prowadzili 8:2, potem jednak trochę zwolnili i Rosjanie to wykorzystali. Odrobili trochę punktów, ale set zakonczył się zwycięstwem jastrzębian.

W drugim secie Zenit pokazał, że jest klasowa drużyną. W drodze do Final Four, wyeliminowali bnroniący trofeum Lokomotiw Nowosybirsk oraz czołową włoską ekipę Copra Elior Piacenza. Zenit zagrał skutecznie, lepiej w obronie, poprawił także przyjęcie i mecz jakby rozpoczął się od nowa.

Nowe rozdanie lepiej rozegrali jastrzębianie, robiąc krok do wywalczenia brązu. W czwartym secie trwała zacięta walka, z której obronną ręka wyszli siatkarze Jastrzębskiego Węgla.

W wieczornym finale gospodarze turnieju Halkbank Ankara zmierzy się z Biełogorie Biełogrod.