Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe łóżko porodowe w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. Panie będą rodziły w bardziej komfortowych warunkach

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Mamy urodzą wygodniej. Szpital wzbogacił się o nowe łóżko porodowe
Mamy urodzą wygodniej. Szpital wzbogacił się o nowe łóżko porodowe WSS nr 2 Jastrzębie-Zdrój
JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. O nowe łóżko porodowe wzbogacił się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Nowy sprzęt pozwoli na zwiększenie komfortu pacjentek podczas porodu. - Poród, to bardzo piękne ale i trudne doświadczenie, dlatego naszym celem jest zapewnienie profesjonalnej opieki każdej rodzącej kobiecie - tłumaczy Joanna Kuźnik, położna oddziałowa.

Nowość w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. Panie będą rodziły w lepszych warunkach

To dobra wiadomość dla wszystkich przyszłym mam, które zdecydują się rodzić w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Placówka wzbogaciła się o nowe łóżko porodowe, które ma zwiększyć komfort i bezpieczeństwo podczas porodów.

- Najwięcej porodów odbywa się w pozycjach wertykalnych, czyli takich w których kobieta rodząca siłami natury jest częściowo lub całkowicie spionizowana i ma możliwość samodzielnie, instynktownie wybrać najdogodniejszą pozycję do porodu. Pozycje te są bezpieczne zarówno dla rodzącej, jak i dla dziecka. Pozwalają na lepsze dotlenienie matki i noworodka, zaś działająca na maluszka siła grawitacji sprawia, że jego droga przez kanał rodny przebiega łagodnie i bezpiecznie - tłumaczy szpital.

Nowy sprzęt umożliwi właśnie takie porody, co z korzyścią ma przekładać się na komfort rodzących pań. Jak tłumaczy szpital, przyjmowanie przez rodzące kobiety pozycji wertykalnych przyspiesza poród siłami natury, łagodzi towarzyszące mu dolegliwości bólowe oraz zmniejsza ryzyko nacięcia krocza.

- Od dłuższego czasu staraliśmy się o nowe łóżko porodowe. Urząd Miasta nie po raz pierwszy przyszedł nam z pomocą. W dniu oficjalnego przekazania nowego sprzętu gościliśmy prezydent Annę Hetman i prezydenta Roberta Cichowicza, ale nie mogliśmy im nawet pokazać jak wygląda, gdyż w tym czasie właśnie na nim dochodziło do nowego cudu narodzin. – powiedział Robert Rychel, dyrektor szpitala.

Wartość przekazanego sprzętu w ciągu ostatnich dwóch lat to łącznie ponad milion złotych. Łóżko porodowe kosztowało prawie 86 tys. złotych i jak tłumaczą lekarze, jest bardzo zaawansowane technicznie.

"Jesteśmy najlepszą placówką w regionie"

Kobieta w trakcie porodu ma możliwość samodzielnego ustawiania łóżka i dopasowania go do swoich aktualnych potrzeb za pomocą nowoczesnego sterowania. Ponadto jest łatwe w utrzymaniu czystości. Jak tłumaczy lekarz zarządzający oddziałem, pacjentki mogą liczyć nie tylko na nowy sprzęt, ale i wyspecjalizowany personel medyczny.

- Jestem również bardzo dumny z naszego zespołu położniczo-lekarskiego, który merytorycznie stoi na bardzo wysokim poziomie oraz jest niesamowicie zgrany. Położna oddziałowa Joanna Kuźnik organizuje szkolenia dla położnych na całym Śląsku Pod tymi względami, nie boję się tego powiedzieć, jesteśmy najlepszą placówką w regionie – podsumował Michał Oleś, lekarz zarządzający oddziałem.

Oddział współpracuje z oddziałem neonatologii oraz intensywnej terapii dziecięcej. Jak podkreśla szpital, cały pion opieki nad matką i dzieckiem reprezentuje najwyższy poziom.

- Poród, to bardzo piękne ale i trudne doświadczenie, dlatego naszym celem jest zapewnienie profesjonalnej opieki każdej rodzącej kobiecie. Położnictwo jako dziedzina medycyny bardzo dynamicznie się rozwija, dlatego my jako położne szkolimy się nieustannie. Prowadzimy też Szkołę Rodzenia, aby przygotować przyszłe mamy do ich nowej roli, a po porodzie zapewniamy wsparcie dla kobiet karmiących piersią udzielając porad w Poradni Laktacyjnej. Jesteśmy dla Was. – podsumowała Joanna Kuźnik, położna oddziałowa.

W mediach społecznościowych można przeczytać opinie, że jastrzębskie położne to prawdziwe "anioły".

Mamy urodzą wygodniej. Szpital wzbogacił się o nowe łóżko porodowe

Nowe łóżko porodowe w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. Panie bę...

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl Nasze Miasto