Porażka Jastrzębskiego Węgla w Kielcach

Katarzyna Spyrka
Zdecydowany faworyt spotkania - Jastrzębski Węgiel nie zdołał pokonać siódmej w tabeli drużyny Farta Kielce i przegrał 3:1

Faworyci fatalnie rozpoczęli spotkanie. Popełniając kolejne błędy, pozwolili uciec gospodarzom i w efekcie przegrali pierwszego seta. Nie przejmując się porażką w pierwszej odsłonie spotkania, w drugiej części meczu radzili sobie już znacznie lepiej i po skutecznym ataku Michała Kubiaka zakończyli drugiego seta zwycięstwem. Na tym jednak dobra passa przyjezdnych się skończyła. Gospodarze zdecydowanie lepiej radzili sobie w ataku. Poza tym dobrze bronili kolejne ataki Łasko, Kubiaka i Bartmana.
Niemoc "pomarańczowych" najbardziej widać było jednak w czwartym secie, kiedy to gospodarze wypracowali sobie 8-punktową przewagę. Na nic zdały się serię zmian w drużynie gości. Na boisku pojawili m.in. Malinowski, Nemer, Bozko i Gawryszewski. I choć kilka punktów udało się nadrobić, losów całego spotkania nie dało się odwrócić. Fart zdobył więc trzy punkty i drugie zwycięstwo w PlusLidze. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Rafał Buczek z drużyny gospodarzy.

Kolejne spotkanie JW odbędzie się w sobotę- 5 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. Jastrzębski podejmie u siebie Skrę Bełchatów. Rozpoczęcie meczu o godz. 14.30.

Fart Kielce - Jastrzębski Węgiel 3:1
(25:23, 22:25, 25:21. 25:19)

Fart Kielce: Zniszczoł (5), Buszek (16), Kapfer (14), Pujol (4), Kamiński (6), Nilsson (17), Żurek (libero) oraz Jungiewicz (4), Swaczyna, Kozłowski,

Jastrzębski Węgiel: Łasko (24), Bartman (18), Thorton, Kubiak (12), Holmes (3), Bontje (2), Rusek (libero) oraz Margarido, Nemer (2), Malinowski, Gawryszewski (2), Bozko (1)