Prawdziwa "nerwówka" na hali! Jastrzębski Węgiel wygrywa mecz 3:2 [ZDJĘCIA]

Bartosz Wojsa
Jastrzębski Węgiel: wygrywamy z Cuprum Lubin
Jastrzębski Węgiel: wygrywamy z Cuprum Lubin Bartosz Wojsa
Jastrzębski Węgiel: wygrywamy z Cuprum Lubin. To był wyjątkowy trudny, zacięty mecz, pełen emocji i nerwów. Ale ostatecznie zakończył się szczęśliwie dla drużyny z naszego miasta. Zobaczcie zdjęcia!

Dzisiaj o godz. 18. w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczęło się spotkanie pomiędzy drużyną Jastrzębskiego Węgla a Cuprum Lubin. To był wyjątkowo zacięty mecz! I choć jastrzębska ekipa często była kilka punktów przed Cuprum Lubin, to jednak przeciwnik zawsze ich doganiał. Przez dwa pierwsze sety był w stanie odrobić straty na tyle, by ostatecznie zwyciężać.

I tak właśnie pierwszy set zakończył się wynikiem 26:24 dla Cuprum Lubina. Mimo tego, że Jastrzębski Węgiel prowadził na początku kilkoma punktami. Był nawet moment, że jastrzębska drużyna miała o 8 punktów więcej, a i tak oddała seta przez powtarzające się błędy.

Drugi set był niemal kopią pierwszego. Wynik 29:27 dla Cuprum Lubin. Fani Jastrzębskiego Węgla zaczęli tracić nadzieję, że coś się zmieni, kiedy niespodziewanie Pomarańczowym udało się wygrać trzeciego seta wynikiem 25:23.

Wciąż w grze Jastrzębskiego było dużo błędów, ale panowie pokazali klasę w czwartym secie, którym absolutnie zmiażdżyli rywali z Cuprum Lubin. Wygrali bowiem wynikiem 25:15! Ostatni punkt należał do Toontje Van Lankvelta, który zakończył set asem serwisowym.

Gdy rozpoczął się tie-break, na trybunach zapanowała prawdziwa euforia. Ostatecznie Jastrzębski Węgiel nadrobił straty i wygrał z Cuprum Lubin, kończąc ostatni set wynikiem 16:14.

MVP tego meczu został zawodnik Pomarańczowych, Damian Boruch.

Składy:
Jastrzębski Węgiel: Patryk Strzeżek, Damian Boruch, Michal Masny, Jason De Rocco, Toontje Van Lankvelt, Wojciech Sobala, Jakub Popiwczak (libero)
Cuprum Lubin: Mateusz Malinowski, Keith Pupart, Marcus Bohme, Wojciech Włodarczyk, Marcin Możdżonek, Grzegorz Łomacz, Paweł Rusek (libero)

Jastrzębski Węgiel: wygrywamy z Cuprum Lubin. Zobaczcie zdjęcia!