Tomasz Kuczyński
Lucyna Nenow / Polska Press
8 lipca 2023 roku rozegrany został mecz sparingowy GKS-u Katowice z GKS-em Jastrzębie. Spotkanie odbyło się na głównej płycie stadionu przy ulicy Bukowej i było otwarte dla publiczności. Zobacz ZDJĘCIA.

Kliknij TUTAJ, by zobaczyć ZDJĘCIA z meczu
Dla pierwszoligowej GieKSy był to czwarty sparing podczas przygotowań do nowego sezonu. Wcześniej drużyna trenera Rafała Góraka przegrała z rumuńskim FC Voluntari 0:1, wygrała z Hutnikiem Kraków 3:1 i została pokonana przez ŁKS Łódź 1:0. Drugoligowy GKS Jastrzębie wygrał ze Skrą Częstochowa 2:1 i przegrał z czeskim SFC Opawa 4:5. W sobotę przy Bukowej mieliśmy sparingowe derby Śląska.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW i ze sparingu GKS Katowice - GKS Jastrzębie, 8.07.2023 r.

Mecz odbył się w upalnej pogodzie, ale piłkarze obu drużyn wykazywali dużą ochotę do gry. Gospodarze objęli prowadzenie w 45. minucie. Sebastian Bergier sprytnie zachował się w polu karnym - wziął "na zamach" interweniujących obrońcę i bramkarza, a następnie spokojnie drugą nogą posłał piłkę do pustej bramki.

Jastrzębianie wyrównali w 81. minucie, kiedy Szymon Gołuch uderzył z pola karnego i Dawid Kudła dał się zaskoczyć strzałem w bliższy róg bramki. GieKSa szybko odpowiedziała - Szymon Krawczyk dobił z pięciu metrów piłkę, którą sparował bramkarz po szarży Adriana Błąda.

GKS Katowice - GKS Jastrzębie 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Sebastian Bergier (45), 1:1 Szymon Gołuch (81), 2:1 Szymon Krawczyk (84)

GKS Katowice: Patryk Szczuka (32. Patryk Kukulski, 61. Dawid Kudła) - Adrian Danek, Bartosz Jaroszek, Arkadiusz Jędrych (46. Aleksander Komor), Oskar Repka, Marcin Wasielewski (46. Grzegorz Rogala) - Mateusz Mak (62. Kacper Pietrzyk), Rafał Figiel (46. Alan Bród), Bartosz Baranowicz, Mateusz Marzec (46. Adrian Błąd) - Sebastian Bergier (62. Szymon Krawczyk).

GKS Jastrzębie: (I połowa) Grzegorz Drazik - Bartosz Boruń, zawodnik testowany, Jewhenij Zacharczenko, Krystian Mucha, Przemysław Lech, Wojciech Katus, Joao Guilherme, Szymon Kiebzak, zawodnik testowany, Ricardo Vaz.

(II połowa) Grzegorz Drazik (69. zawodnik testowany) - Szymon Nicpoń, Sebastian Rogala, Filip Kozłowski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Farid Ali, Koki Togitani, Tymon Kłosowicz, zawodnik testowany (69. Kamil Jadach), Szymon Gołuch.

Mecz GKS Katowice - GKS Jastrzębie. Sparingowe derby Śląska ...