MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital rusza z programem darmowych badań. Sprawdźcie

Bartosz Wojsa
Szpital w Jastrzębiu: przebadaj się za darmo
Szpital w Jastrzębiu: przebadaj się za darmo Arc.
Szpital w Jastrzębiu: przebadaj się za darmo. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w naszym mieście przygotował dla mieszkańców - i nie tylko - program darmowych badań.

Szpital w Jastrzębiu: przebadaj się za darmo

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju przygotował program darmowych badań dla mieszkańców naszego miasta i nie tylko. Bezpłatne badania kolonoskopowe można wykonać w Oddziale Gastrologiczno - Wewnętrznym w Pracowni Endoskopii.

- Program polega na wykonywaniu kolonoskopii przesiewowych w populacji osób średniego ryzyka zachorowania na raka jelita grubego - tłumaczy Alicja Brocka, rzeczniczka szpitala.

Kto może zapisać się na badanie kolonoskopowe:
- osoby w wieku 50 – 65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego,
- osoby w wieku 40 – 49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci), u którego rozpoznano raka jelita grubego,
- osoby w wieku 25 – 49 lat z rodziny z zespołem Lyncha. W tej grupie osób konieczne jest potwierdzenie rozpoznania przynależności do rodziny z zespołem Lyncha z poradni genetycznej na podstawie spełnienia tzw. kryteriów amsterdamskich i ewentualnego badania genetycznego. Członkowie takiej rodziny powinny mieć powtarzane kolonoskopie co 2-3 lata, chyba, że badanie genetyczne wskaże, że u danej osoby nie ma mutacji genetycznych i że dana osoba może być zwolniona z wykonywania kontrolnych (nadzorczych) kolonoskopii,
- osoby bez objawów sugerujących istnienie raka jelita grubego,
- osoby, które w ostatnich 10 latach (poza pacjentami z zespołem Lyncha), nie miały wykonanego badania kolonoskopowego.

Szpital zapewnia pacjentowi nieodpłatnie środki do przygotowania jelita grubego do badania i wydaje instrukcję jak przygotować się do badania. Kolonoskopia jest bezpłatna zarówno dla osób poddających się badaniu, jak i lekarzy na nie kierujących.

Szczegółowych informacji szpital udziela pod numerem telefonu 32 47-84-381.

A to nie wszystko, bo placówka zaprasza także na bezpłatne badania w ramach programu profilaktycznego, który jest finansowany przez Samorząd Miasta Jastrzębie-Zdrój.

- Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka prostaty to program adresowany do mężczyzn powyżej 60 roku życia zamieszkałych w naszym mieście. W ramach badania pacjent wypełnia ankietę, ma wykonane badanie PSA i badanie per rectum - mówi Alicja Brocka.

Rejestracja osobista odbywa się w rejestracji poradni urologicznej – okienko nr 6, od poniedziałku do piątku w godz. 10-13. Lekarz przyjmuje we wtorki i piątki w godzinach 11–14, gabinet nr 7 – I piętro.

Informacje pod numerem telefonu 32 47-84-263. Liczba miejsc ograniczona.

Ostatni program dotyczy bezpłatnych badań w ramach programu profilaktycznego: „Profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób układu krążenia". W ramach programu szpital proponuje:
- Badanie biochemiczne krwi – stężenie we krwi cholesterolu całkowitego,
- dokonanie pomiaru ciśnienia tętniczego krwi,
- określenie współczynnika masy ciała (BMI),
- konsultację lekarską (określenie czynników ryzyka chorób układu krążenia),
- porady dietetyka.

Miejsce: POZ - Lekarz Rodzinny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju w terminie od 14 do 30 listopada w godz. 13-16.

Informacje pod numerem tel. 32 47-84-215.

od 7 lat
Wideo

Niebezpieczne komary w Europie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl Nasze Miasto