Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Żelazny Szlak Rowerowy przyjazny rowerom elektrycznym. Na trasie stanęły ładowarki do "elektryków". Pojawiły się także stacje naprawcze

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Stacje naprawcze i ładowarki do rowerów elektrycznych
Stacje naprawcze i ładowarki do rowerów elektrycznych UM Jastrzębie-Zdrój
Stacje do nieskomplikowanej naprawy roweru, a także ładowarki do rowerów elektrycznych. To dwie nowości, z których mogą już korzystać cykliści jeżdżący trasą Żelaznego Szlaku Rowerowego. Mają one korzystnie wpłynąć na komfort rowerzystów. Podobne punkty są już po drugiej stronie granicy rowerowej trasy, w Czechach.

Żelazny Szlak Rowerowy przyjazny rowerom elektrycznym. Na trasie stanęły ładowarki do "elektryków". Pojawiły się także stacje naprawcze

Ulubiona trasa cyklistów z Jastrzębia-Zdroju, Żelazny Szlak Rowerowy będzie jeszcze bardziej przyjazna rowerzystom. Ci, którzy zdecydują się skorzystać z uroków szlaku, w razie awarii będą mogli skorzystać z samoobsługowej stacji naprawczej.

Skorzystają też ci, którzy w trasę wybiorą się rowerem elektrycznym, gdyż w przypadku jego rozładowania będą mogli go naładować do dalszej jazdy.

Jedno i drugie w na jastrzębskim odcinku Żelaznego Szlaku Rowerowego będzie możliwe dzięki inwestycji miasta, które zdecydowało się doposażyć stojące na trasie szlaku wiaty w samoobsługowe stacje naprawcze dla rowerów oraz ładowarki dla jednośladów elektrycznych.

Nowe wyposażenie wiat pojawiło się w dwóch miejscach. - Przy skrzyżowaniu szlaku z ulicą Komuny Paryskiej, druga przy przepuście pod ulicą Zdziebły - informuje Izabela Grela, naczelnik wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

Elektryczne rowery będzie możliwe za sprawą "gniazdek" o napięciu 230V, do których w jednej chwili można podłączyć aż cztery jednoślady. Z kolei jeśli chodzi o naprawę po ewentualnej awarii roweru ta będzie możliwa, dzięki sporej ilości narzędzi służących ich doraźnemu reperowaniu.

- Zestawy naprawcze wyposażone są we wkrętak, klucz uniwersalny, klucz płaski, klucz nastawny, łyżki do opon, stacjonarną ręczną pompkę powietrzną z manometrem i adapterem na różne zawory rowerowe - wylicza Izabela Grela z jastrzębskiego magistratu.

Inwestycje na szlaku, które częściowo zostały sfinansowane z projektu "Żelazny szlak rowerowy - wsparcie dla EKOturystyki" zrealizowano nie bez powodu. Wszystko to, dlatego, żeby z Żelaznego Szlaku Rowerowego korzystało się lepiej.

- Zależy nam na komforcie rowerzystów, którzy odwiedzają, lub chcą odwiedzić Żelazny Szlak Rowerowy. Nie wyobrażam sobie, by mogło na nim zabraknąć takich urządzeń - tłumaczy Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju.

Ładowarki do rowerów elektrycznych dostępne w Jastrzębiu nie są jedynymi na trasie Żelaznego Szlaku Rowerowego. Identycznie wyposażone są wiaty po czeskiej stronie trasy rowerowej. One także powstały dzięki projektowi, który sfinansował inwestycję w Jastrzębiu-Zdroju.

Nowe możliwości na szlaku wypróbowali już pierwsi cykliści. - Skorzystałem. Dobra robota - chwali w sieci jeden z rowerzystów.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl Nasze Miasto