Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Osiedle Przyjaźń w Jastrzębiu: dzieciaki mają nową świetlicę

Jacek BOMBOR
Osiedle Przyjaźń w Jastrzębiu: dzieciaki mają nową świetlicę
Osiedle Przyjaźń w Jastrzębiu: dzieciaki mają nową świetlicę UM Jastrzębie
Osiedle Przyjaźń w Jastrzębiu: dzieciaki mają nową świetlicę. Jak można do niej zapisać dziecko? W jakie dni i w jakich godzinach jest otwarta?

Osiedle Przyjaźń w Jastrzębiu: dzieciaki mają nową świetlicę

Na osiedlu Przyjaźń powstała placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w wieku 3-17 lat z podziałem na grupy wiekowe. Dzieciaki i młodzież znajdą tam opiekę, pomoc i ciekawe zajęcia codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 14 do 18, a w soboty od 10 do 14. Kto może skorzystać z zajęć? Pierwszeństwo mają dzieci z “trudnościami”. - Z rodzin, które korzystają z pomocy ośrodka pomocy społecznej, z rodzin wielodzietnych, rozbitych, problemowych - wyjaśnia Halina Hanzlik-Grabiec, koordynatorka projektu, w ramach którego świetlica powstała.

Lokal mieści się przy ulicy Dunikowskiego 5. Świetlica to jedno, bardzo duże pomieszczenie (106 metrów kwadratowych). Jest przytulnie, kolorowo, mnóstwo zabawek, gier planszowych, kolorowanek, układanek, sześć stanowisk komupterowych, tablica interaktywna. Osobno biuro kierownika, szatnia i toalety. Codziennie na podopiecznych będzie czekał animator, wychowawca, albo pedagog lub psycholog szkolny - w zależności od zaplanowanych zajęć. Na przykład pierwszego dnia od otwarcia dzieciaki spotkały się z informatykiem na zajęciach. Przybliżał im podstawy pracy z komputerem.

- Tutaj mogą odrobić lekcje, ale także będą wychodzić na lekcje wyjazdowe. Wachlarz działań będzie bardzo szeroki - mówi pani Halina. Rodzice, którzy chcieliby zapisać dziecko do świetlicy, mogą dzwonić pod numer: 32 4349663. Uwaga: na miejscu dzieci nie mają zagwarantowanych posiłków. - Mam nadzieję, że to miejsce będzie tętnić życiem - podkreśla prezydent miasta, Anna Hetman, obecna na otwarciu świetlicy.

Adaptację i remont lokalu położonego na osiedlu Przyjaźń pod działalność placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży przeprowadzono w ramach realizacji projektu „Rozwój usług społecznych na terenie Miasta Jastrzębie-Zdrój”. Ponad 600 tysięcy na realizację projektu miasto dostało z funduszy europejskich. W ramach tego samego zadania już otwarto mieszkanie chronione dla czterech dziewczyn, które opuściły domy dziecka, rodziny zastępcze. A w ramach tego samego projektu, uda się przeszkolić kandydatów na rodziny zastępcze, a w jeszcze w grudniu zatrudnić asystenta dla osób niepełnosprawnych. To ktoś, kto w codziennym życiu będzie pomagał co najmniej 12 osobom. - Będzie, w zależności od potrzeb, robił zakupy, pomagał w codziennych obowiązkach, praniu, sprzątaniu - mówi koordynator

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl Nasze Miasto