Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tomasz Cudny już nie jest prezesem JSW. Wraz z jednym z zastępców odwołała go nowa rada nadzorcza. Kto tymczasowo przejmie stery?

Mateusz Czajka
Mateusz Czajka
Jedna z kopalni Jastrzębskiej Spółki Węglowej
Jedna z kopalni Jastrzębskiej Spółki Węglowej Lucyna Nenow / Polska Press
Zmiany w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Rada Nadzorcza odwołała prezesa i wiceprezesa spółki. Wyznaczono także osoby, które tymczasowo będą sprawować ich funkcję.

Prezes JSW odwołany

23 lutego ukonstytuowała się nowa rada nadzorcza w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Dziesięcioosobową radą kieruje Katarzyna Bilińska. Jej zastępcą został Michał Rospędek. Jednym z pierwszych ruchów nowej rady spółki było odwołanie ze stanowiska prezesa zarządu Tomasza Cudnego oraz ze stanowiska zastępcy ds. handlu Sebastiana Bartosa.

— Powody odwołania wyżej wymienionych osób nie zostały wskazane - czytamy w raporcie giełdowym spółki.

Kto będzie kierował Jastrzębską Spółką Węglową?

Tymczasowo stery w JSW przejął Paweł Rostkowski. Jest on członkiem nowo ukonstytuowanej rady nadzorczej, przez którą został oddelegowany do pełnienia obowiązków prezesa. Ma równocześnie pełnić obowiązki zastępcy ds. rozwoju.

— Okres delegowania został ustalony na czas od dnia 23 lutego 2024 roku do dnia 22 maja 2024 roku włącznie, jednak nie dłużej niż do dnia powołania Prezesa Zarządu, z zastrzeżeniem art. 383 § 1 Kodeksu spółek handlowych - informuje JSW.

Obowiązki zastępcy ds. handlu przejmie dotychczasowy zastępca ds. ekonomicznych Robert Ostrowski (będzie łączył tymczasowo obie funkcje).

Kim jest pełniący obowiązki prezesa JSW Paweł Rostkowski?

Jak informuje na swojej stronie Jastrzębska Spółka Węglowa, Paweł Rostkowski jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Ukończył równie kilka studiów podyplomowych związanych z biznesem, audytem, zarządzaniem i sprzedażą.

— Od roku 1998 do 2017 związany zawodowo z bankowością, pracował w 4 bankach na stanowiskach związanych bezpośrednio z obsługą klienta m.in. na stanowisku menadżera regionalnego i dyrektora biura ds. finansowania specjalistycznego. Obecnie pełni funkcję Członka Zarządu ds. Finansowych w Miedziowym Centrum Zdrowia S.A - pisze JSW.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl Nasze Miasto