MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jastrzębie zapewni schronienie uchodźcom z Ukrainy. Uciekających przed wojną przyjmie w miejskich obiektach. Wspomoże też miasto partnerskie

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Władze Jastrzębia organizują pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
Władze Jastrzębia organizują pomoc dla uchodźców z Ukrainy. UM Jastrzębie-Zdrój
Miejskie obiekty w Jastrzębiu zostaną przystosowane do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Działający w mieście sztab kryzysowy z prezydent Anną Hetman na czele zadecydował o przyjęciu w Jastrzębiu dwustu uchodźców. Jastrzębie pomaga na różne sposoby. W mieście organizują się wolontariusze. Trwa także zbiórka m.in. śpiworów na rzecz partnerskiego Borszczowa na Ukrainie.

Jastrzębie zapewni schronienie uchodźcom z Ukrainy. Uciekających przed wojną przyjmie w miejskich obiektach. Wspomoże też miasto partnerskie

Zgodnie z zapowiedziami, Jastrzębie-Zdrój jest gotowe przyjąć u siebie uchodźców z Ukrainy. Miasto, choć nie dysponuje obiektami w postaci na przykład internatów, zadeklarowało, że zabezpieczy dla Ukraińców miejsce w miejskich obiektach.

Władze Jastrzębia nie zdradzają, o jakie konkretnie obiekty chodzi. Wiadomo jednak, że schronienie znajdzie w nich około dwustu uchodźców. W Jastrzębiu Ukraińcy mogą też liczyć na wyżywienie.

- Każdy z nich (uchodźców - przyp.red) w ciągu 6 godzin od momentu przyjazdu otrzyma od nas gorący posiłek a w dalszej kolejności pełne wyżywienie - zapewnia Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju.

Zapewnienie miejsca dla uchodźców z Ukrainy jest wynikiem działań jastrzębskiego sztabu kryzysowego. Swój wkład w pomoc Ukraińcom ma też jedna z firm z Jastrzębia-Zdroju, która wspomogła miasto w działaniach pomocowych.

Przyjęcie uchodźców z Ukrainy w Jastrzębiu nie jest jedynym działaniem miasta na rzecz toczącego wojnę z Rosją państwa. Jastrzębie zobowiązały się też do pomocy miastu partnerskiemu na Ukrainie - Borszczowowi.

Władze Ukraińskiego miasta wysłały do prezydent Jastrzębia list, w którym poprosiły o wsparcie. - Potrzebują sprzętu, w tym agregatorów i śpiworów - wylicza prezydent Anna Hetman, która dodaje, że miasto już pracuje nad zgromadzeniem potrzebnego sprzętu. Jak podkreśla, w tę pomoc mogą też włączyć się mieszkańcy, przekazując do Straży Miejskiej śpiwory.

Pomoc Ukraińcom w Jastrzębiu organizowana jest zarówno przez miasto i jego instytucje, jak i przez grupy miejskich społeczników. Stowarzyszenie Aktywistyczne Jastrzębie rozpoczęło zrzeszać osoby chętne do pomocy, a także zorganizowało zbiórkę pieniędzy w serwisie pomagam.pl (dostępną TUTAJ), z dochodów której zostaną zakupione najpotrzebniejsze rzeczy dla uchodźców w całym regionie.

W sieci aktywnie działa również miasto, które widząc zapał mieszkańców do pomocy i wierząc w moc internetu utworzyło grupę dla osób gotowych do działania.

Wiadomo, że do Jastrzębia już dotarli uchodźcy, którym także potrzebna jest pomoc. Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o dwóch rodzinach - matkach z małymi dziećmi - potrzebujących zwłaszcza produktów dziecięcych.

- To, co najpilniejsze to środki czystości dla mniejszych dzieci: pieluchy rozmiar 3 i 4, mokre chusteczki, puder lub zasypka albo krem oraz produkty żywnościowe dla dzieci: soczki, kaszki, słoiczki z deserkami czy obiadkami - wyliczają w Ośrodku Pomocy Społecznej, dodając, że wszystkie artykuły można składać w siedzibie Straży Miejskiej, a po weekendzie w OPS-ie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec sprawy Assange'a. Ugoda z USA zapewnia mu wolność

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl Nasze Miasto